Sayfalar

18 Ağustos 2011 Perşembe

KAPTAN AMERİKA 3D/CAPTAIN AMERICA 3D

                              
                                         KAPTAN AMERİKA: İLK YENİLMEZ
New York’ta AMC Loews adlı sinemaya heyecanla gidiyorum. Amacım Kaptan Amerika’yı izlemek tabii ki. Marvel düşkünü olduğumu takipçilerim önceki yazılarımdan biliyorlardır zaten. Kaptan Amerika’yı da merakla bekliyordum.
Kolamı da aldıktan sonra filmin koltuğuma yaslandım. New York’un başarılı sinemalarından biri olduğunu fark ettim. Koltuklar çok rahat, üstelik ekranı da geniş. Tam benim gibi bir sinemasevere göre!
Filmi anlat dediğinizi duyuyor gibiyim. Tamam, sizi daha fazla bekletmeden filme geçiyorum. Steve Rogers askere katılmayı ister; ancak birtakım fiziksel özellikleri yüzünden bunu başaramaz. Arkadaşlarına göre çok kısa ve “cılızdır.” Ta ki Dr. Abraham Arkins tarafından bir denek olana kadar. Onu Kaptan Amerika yapabilecek bir deney. Bir süper kahramanın kahraman olabilmesi için de düşmanlarının olması gerekir, öyle değil mi?
"Cılız" Steve Rogers!

Filmin yönetmeni Joe Johnston (Jumanji, Jurassic Park). Başrollerinde ise Chris Evans (Fantastik Dörtlü, What’s Your Number?), Hugo Weaving (V For Vendetta, Matrix Revolutions), Hayley Atwell (Düşes, Cassandra’s Dream), Stanley Tucci (Burlesque, Cennetimden Bakarken), Dominic Cooper (Mamma Mia, Devil’s Double), Sebastian Stan (Siyah Kuğu, Rachel Evleniyor) ve Toby Jones (Düşler Ülkesi, Your Highness) yer alıyor. Filmde Samuel Jackson’ı da Nick Fury olarak kısa da olsa görüyoruz.
Açıkçası filme gitmeden önce gişede Harry Potter’ı geçince pek mutlu olmamıştım; çünkü Harry’yi son kez görecektik ve gişede hep onun birinci olması gerektiğini düşünüyordum. Filmi izleyince başarılı bir Marvel yapımı olduğunu anladım. Aslında süper kahraman filmlerini ne kadar izlesem o kadar seviyorum. Stan Lee harika! Bana bu film bir “tanışma” gibi geldi. Seyirci daha Steve Rogers (nam-ı diğer Kaptan Amerika) ile tanışmamıştı, artık onun yeni filmlerinin de geleceğini düşünüyorum.

Oyuncularda ise Chris Evans ile Hugo Weaving’i çok beğendim. Weaving’e V rolüyle zaten hayrandım, şimdi iyice hayranı oldum. Chris de süper kahraman filmlerinde ustalaşmış gibi geldi. (Keşke twitterı olsaydı!) Hayley Atwell’in İngiliz aksanı filme renk katmış, duruşuyla oynamış resmen.
Hugo Weaving!

Film, Türkiye’de 2 Eylül 2011’de (doğumgünümde!) vizyona girecek. Umarım keyifle izlersiniz.
Not: Kaptan Amerika’nın Dunkin Donuts’da satılan “Cherry Coolatta” adlı içeceğini beğendim. Ee, bir kahramana da o yakışır.

-Su Yılmaz-

                                   CAPTAIN AMERICA: THE FIRST AVENGER

            I go to New York’s AMC Loews cinema with excitement. My purpose is to see Captain America. My followers know that i’m a real Marvel fan. So i was waiting for the movie.
            After getting my coke, i leaned back to my seat. I realized that it’s a really successfull cinema in New York. The seats are comforty and the screen’s too large. It’s just for a movie fan like me!
            I can hear you saying “Tell me about that movie, not about the seats.” Ok, here’s it. Steve Rogers, wants to be a soldier in USA army; but because of his physical situations he couldn’t be. He’s too short and “skinny” for his friends. ‘Till Dr. Abraham Atkins offers him to appear in his experiment. An experiment that will turns him to Captain America. But a super hero has to have foes to be a super hero, right?
"Skinny" Steve Rogers!

            Movie was directed by Joe Johnston (Jumanji, Jurassic Park).  Starring Chris Evans (Fantastic Four, What’s Your Number?), Hugo Weaving (V For Vendetta, Matrix Revolutions), Hayley Atwell (The Duchess, Cassandra’s Dream), Stanley Tucci (Burlesque, The Lovely Bones), Dominic Cooper (Mamma Mia, Devil’s Double), Sebastian Stan (Black Swan, Rachel Getting Married) ve Toby Jones (Finding Neverland, Your Highness).
Chris Evans and Hayley Atwell

            Actually i was really dissapointed when i’ve heard that “Captain America beats Harry Potter in box-office” stuff and i thought Harry had to beat him; because it was gonna be the last time we ever see Harry. But after the movie, i think that it’s a cool Marvel movie. I understood that i really love Marvel, even when i watch its movies like a hundredth time! Stan Lee’s the guy! For me, the movie’s like an “introduction.” Steve Rogers (AKA Captain America) introduced himself fort he audience. Now he’s ready to kick some enemies.

            My favorite actors in that movie were Chris Evans and Hugo Weaving. I was amazed by Hugo Weaving as V and it made say “Wow” to him again. Chris Evans is like a master in super hero movies. (Wish he had a twitter!) I was glad to see Hayley Atwell with her Brit accent, she was spectacular.
            Movie’s on theaters on July 22th in the USA. Wish you’re gonna have fun!
P.S: Don’t forget to taste Dunkin Donut’s Captain America drink “Cherry Coolatta.” I tried it and it was so awesome!

-Su Yilmaz-

1 yorum:

  1. I heard that the movies REALLLLLYYYYYYY good!!!!!! I can't wait to see it!!!!! A Cherry Coolatta sounds awesome right now.....it has been so hot here in Wilmywood......

    YanıtlaSil