Sayfalar

11 Ağustos 2011 Perşembe

ADDAMS AİLESİ/THE ADDAMS FAMILY BROADWAY

                                                 
                                              ADDAMS AİLESİ
Addams Ailesi’ni Broadway’de izleyeceğim için çok heyecanlıydım. Sinema çıkışı tam müzikali izlemeye giderken yağmur yağmaya başladı. Bayağı üşüyerek müzikali izledik anlayacağınız.
Kısaca size müzikalden bahsedeyim. Addams Ailesi, Amerikalı karikatürist Charles Addams tarafından yaratılmış karakterlerdir. Issız ve şehirden uzak bir evde yaşarlar, ilginç giyinirler ve “normal” bir insan gibi davranmazlar. Anneleri Morticia, simsiyah saçlı, uzun boylu ve upuzun elbiseli bir kadındır. Eşi Gomez Addams da onun gibi çılgındır. İkisinin Pugsley ve Wednesday adlı iki çocukları vardır. Büyükanne ile Fester Amca’yı unutmamak gerek tabii.
Bir gün, Wednesday Lucas adındaki bir çocuğa aşık olur ve değişir. Bazı günler kardeşi Pugsley’e işkence yapmaz, çoğu zaman gülümser ve bu da Morticia ile Gomez’i korkutur. Neyi yanlış yaptık diye kendilerini sorgulamaya başlarlar; fakat onlar sorgularken Beineke ailesi onlara akşam yemeğine gelir. Karışıklıklar bu akşam yemeğinde başlayacaktır.

Broadway müzikallerini hep sevmişimdir. The Addams Family’yi de çok başarılı buldum. Sahne dekoru muhteşemdi, özellikle Addamslar’ın evini çok beğendim. Müzikler ve danslar, sizi eğlendirmeye yetiyor zaten.
            Oyuncular: Brooke Shields (Morticia), Roger Rees (Gomez), Rachel Potter (Wednesday), Jim Bortelmann (Fester), Adam Riegler (Pugsley), Jackie Hoffman (Büyükanne), Zachary James (Lurch), Adam Grupper (Mal Beineke), Heidi Blickenstaff (Alice Beineke) ve Jesse Swenson (Lucas Beineke)

            Sahne “When You’re An Addams” performansıyla başlıyor. Brooke Shields, soluk yüzlü fakat gayet seksi Morticia ile karşımıza çıkıyor. Roger Rees İspanyol aksanıyla Gomez Addams rolünde bize aileyi tanıştırıyor.
            Müzikalde favorilerim Fester Amca ile Wednesday’di. Rachel Potter sesini çok güzel kullanmış. Fester da… Fester bambaşkadır! Aya olan aşkını anlattığında çok güldüm gerçekten.
            New York’a gelip de bu müzikali izlemeden geri dönmeyin! Keyifli vakit geçirmek için şiddetle önerilir.
Not: Uncle Fester’dan imza alabildiğim için çok mutluyum!

                                               THE ADDAMS FAMILY
            I was really excited because i was gonna see The Addams Family in Broadway! After the movie, the rain started and we’ve got all wet. Like you can say we’ve seen the musical freezing. Brr…
            Let me tell you about the musical. The Addams Family is a bunch of comic characters who created by American Charles Addams. They’re a family who live far away from the city, wear “creepy” clothes and don’t treat “normal.” Morticia, the mother, is a tall, really dark-haired woman who has an extremely long dress. Her husband Gomez Addams is as “crazy” as her. They’ve got two children named Wednesday and Pugsley. Don’t ever think to forget Grandmama and Uncle Fester!

            One day, Wednesday falls in love with a boy named Lucas. She stops torturing her brother Pugsley, mostly smiles and this freaks Morticia and Gomez out. They judge themselves about “What we did wrong?” But when they think about their daughter; Beinekes (Lucas’ family) come to their home for dinner. This dinner turns into a trouble!
            I used to love Broadway musicals and i still do! I also liked “The Addams Family” so much. Scene decorations were awesome, especially the Addams’ house was fantastic! Musics and dances are enough to chill you.
            Cast: Brooke Shields (Morticia), Roger Rees (Gomez), Rachel Potter (Wednesday), Jim Bortelmann (Fester), Adam Riegler (Pugsley), Jackie Hoffman (Grandmama), Zachary James (Lurch), Adam Grupper (Mal Beineke), Heidi Blickenstaff (Alice Beineke) and Jesse Swenson. (Lucas Beineke)
            The scene starts with “When You’re An Addams” performance. Brooke Shields appears as pale but hot Morticia. Roger Rees introduces us the family with his Spanish accent.
            My favorite characters in the  musical were Uncle Fester and Wednesday. Rachel Potter used her voice well. She was like a bright star. And Fester… He was extremely cool! When he proposes to the Moon, i laughed out loud.

            Don’t go back to New York without going to this musical. I offer you to see it! Really, it’s awesome.
P.S: I’m so glad that i got an autograph from Uncle Fester.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder