Sayfalar

6 Kasım 2011 Pazar

MICHAEL FASSBENDER

             Michael Fassbender, bu ay vizyona girecek olan “A Dangerous Method” filminde Carl Jung olarak karşımıza çıkıyor. Yazımda da belirttiğim gibi Carl Jung rolünde harikalar yaratmış.  Altın Portakal’da izleme şansı bulduğum bir başka filmi “Jane Eyre” da Aralık ayında vizyona girecek.

Fassbender, 2 Nisan 1977 tarihinde Almanya’nın Heidelberg şehrinde dünyaya geldi. İrlanda ve Alman asıllı. Şu anda İngiltere’de yaşıyor.
Filmografi:
* Twelve Years A Slave (2014)
* Prometheus (2012) –David rolünde
* Haywire (2012) –Paul rolünde
* Shame/Utanç (2011) –Brandon rolünde
* A Dangerous Method/Tehlikeli İlişki (2011) –Carl Jung rolünde
* Jane Eyre (2011) –Rochester rolünde
* X-Men: Birinci Sınıf (2011) –Magneto rolünde
*Jonah Hex (2010) –Burke rolünde
*Centurion (2010) –Centurion Quintus Dias rolünde
*Soysuzlar Çetesi (2009) –Lt. Archie Hicox rolünde
*Açlık (2008) –Bobby Sands rolünde
*300 Spartalı (2006) –Stelios rolünde
            Michael Fassbender’la tanışmam aslında X-Men: Birinci Sınıf filmiyle oldu. Burada X-Men’in sevdiğim karakterlerinden biri olan Magneto’nun gençliğini müthiş bir performansla canlandırmış. Bu sene de Altın Portakal’da iki yeni filmde onu izleme şansı buldum: A Dangerous Method ve Jane Eyre. Jane Eyre’da sert görünümlü; fakat Jane’e tutkuyla aşık olan Rochester karakterinde izliyor. Bu filmle de beni büyüleyince artık favori oyuncularım arasına girdi.
Michael Fassbender "Açlık" filmindeki unutulmaz performansıyla...

            “Shame” adlı filmiyle de fragmanını bile heyecanlanmama sebep olan Fassbender’in bu sene en azından Oscar’da bir adaylığı olacağını düşünüyorum. (veya umuyorum)
-Su Yılmaz-
                                   MICHAEL FASSBENDER
This month we’ll see Michael Fassbender as Carl Jung in the movie “A Dangerous Method.” Like i said before, he was amazing when he became Carl Jung. I had a chance to see  another movie of him (at Golden Orange Film Festival) “Jane Eyre” is on theatres in December.

On April 2nd, 1977, Fassbender was born in Heidelsberf, Germany. He’s half German and half Irish. Now, he lives in the UK.
Filmography:
* Twelve Years A Slave (2014)
* Prometheus (2012) –as David
* Haywire (2012) –as Paul
* Shame (2011) –as Brandon
* A Dangerous Method (2011) –as Carl Jung
* Jane Eyre (2011) –as Rochester
* X-Men: First Class (2011) –as Magneto
*Jonah Hex (2010) –as Burke
*Centurion (2010) –as Centurion Quintus Dias
*Inglorious Basterds (2009) –as Lt. Archie Hicox
*Hunger (2008) –as Bobby Sands
*300  (2006) –as Stelios                                   
            I actually “met” Michael Fassbender with the character he acted in X-Men: First Class. Yes, he’s Magneto! And he was absolutely awesome. I figured out that he’s also so hot in evil characters. In Jane Eyre, we see him as Rochester who looks so tough but is in deep love with Jane. After making me falling in love with him, also with this movie made me feel that he’s one of my favorite actors.
Michael Fassbender with Mia Wasikowska at Jane Eyre.

            Fassbender, makes my heart beat so much even when i’ve seen the trailer of “Shame.” He deserves at least a nomination at Oscar Academy Awards 2012. (or i’ll hope)
-Su Yılmaz-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder